16.12.2015 - ... o tom, co se vskutku stalo ...

16. prosince 2015 v 15:02 | AK |  Akce třídy

... a co jsme všechno zažili:
Ve škole se máme samozřejmě co nejvíce naučit, ale my nezapomínáme ani na další součásti života.
Prosinec je měsíc opravdu bohatý na různé kulturní i sportovní akce. V adventním období se tedy nejen chystáme se na Vánoce, pečeme cukroví, uklízíme nebo vyrábíme přáníčka.

Začali jsme 4. prosince mikulášskou besídkou a pokračovali společným zpíváním na náměstí, kde jsme se sešli druhou prosincovou středu večer na akci ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY. Mnozí žáci naší školy se "zpívání" zúčastnili již popáté. Budujeme si tak nový pěkný zvyk a scházíme se ke zpěvu koled už tradičně vlevo pod pódiem. Chodí s námi i naši sourozenci, rodiče nebo prarodiče. Letos přišlo nejvíc zástupců z 1.C, 4.A a 7.A. Mezi zpívajícími bylo samozřejmě i mnoho dalších žáků z jiných tříd.

16. prosince proběhl školní vánoční florbalový maraton za účasti všech tříd. Také prvňáci statečně bojovali ve vzájemných zápasech. Každá třída jednou vyhrála, jednou prohrála a tak byli všichni spokojeni. Každý hráč dostal za odměnu florbalový míček a krásné sluníčko do žákovské knížky.
Ostatní žáci vydatně fandili a podporovali všechny hráče. Proto ještě všichni dostali pitíčka a krabičky s naporcovaným ananasem, aby si doplnili vydanou energii.

Navštívili jsme nádhernou výstavu betlémů v kulturním domě Radost. Prohlédli jsme si spoustu krásných betlémů ze dřeva, papíru, keramiky, skla, perníku, krajek ... Zazpívali jsme si tam několik koled a snažili se spočítat, kolik betlémů na výstavě je.

Ve čtvrtek si uděláme ochutnávku citrusových plodů - dostali jsme krabici pomerančů, mandarinek i citrónů od našeho dodavatele (akce OVOCE DO ŠKOL) a vytvoříme si hezké vánoční přáníčko.

Od pátku18. prosince budeme jezdit plavat - už se všichni těší.
A hlavně se určitě všichni těší na úterý 22. prosince, kdy si hned ráno nadělíme vzájemně u stromečku malé dárečky (KINDER VAJÍČKA). Můžeme si místo svačinky přinést na ochutnání trošku cukroví.

A JEŠTĚ POZOR: V úterý 22.12. budeme mít mimořádně náhradní termín plavání (pojedeme po 1. vyučovací hodině). Takže si nemusíme brát s sebou v tento den žádné učebnice, ale nesmíme zapomenout na batůžek s pomůckami na plavání.

Potom už nám začnou vánoční prázdniny a sejdeme se až v pondělí 4. ledna 2016.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama