21.1.2016 - příprava na vyučování

21. ledna 2016 v 12:47 | AK |  Informace pro rodiče

Opětovně připomínám, že žáci by si neměli ještě dělat domácí úkoly bez vašeho dohledu a kontroly. Týká se to domácí přípravy do všech předmětů.

Číst nahlas denně. Nestačí si přečíst článek jednou a ještě k tomu potichu. Je třeba stále dohlížet na správnou výslovnost všech hlásek, vážnější nedostatky řešit s logopedem (hlavně výslovnost sykavek a r, ř je u několika žáků špatná).

Alespoň čtvrt hodinky procvičovat psaní (opis i přepis) i v tom případě, že nemají úkol v písance. Mohou psát na volné papíry, na tabulku MAJa. Poraďte jim, kde dělají chybu, jak správně psát tvary písmen, jak napojovat písmena. Někteří to ve škole zvládají na jedničku a z domácího úkolu pak nemají pěknou známku, přestože mají doma více klidu.

Procvičujte pamětné sčítání a odčítání.

O učivu v prvouce vám mohou povídat.

Někteří nezvládají dobře práci s nůžkami, neumí stříhat rovně ani vystřihovat tvary. Doma máte určitě reklamní letáky - dejte jim je "na hraní" - ať si z nich cokoli vystřihnou a třeba nalepí na papír. Mohou vytvořit koláž. Problémem je dokonce i trhání papíru (na proužky, čtverce ...) nebo skládání (rovně, úhlopříčně).
Všechno se dá naučit, ve škole taky trénujeme a bude to určitě stále lepší a lepší Usmívající se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama